Kneszl Beáta Carmen - Alapító és kurátor

Kneszl Beáta Carmen vagyok, 2009-ben végeztem bölcsészként a Kodolányi János Egyetemen.

Újságíróként több lapnál gyakornokoskodtam, azt követően pedig saját rovatot is vezettem.

Első Önéletrajzi könyvem 2005-ben jelent meg Elégtétel címmel, akkor még Carmen Sita írói álnéven.

2015-ben, egy pszichiátriai bentfekvést követően diagnosztizálták nálam először a borderline személyiségzavart. Ennek hatására írtam meg az Én, a megbélyegzett című önéletrajzi regényemet, ami először magánkiadásban jelent meg. Annyira hittem benne, hogy hitelt vettem fel a megjelentetéshez. A könyv a borderline személyiségzavarról szól és 2016. novemberében mutattuk be a nagyközönségnek. Ezt, mondhatni hatalmas médiaérdeklődés övezte.

2016-ban felmásztam és lezárattam a Széchenyi Lánchidat, ezzel is szemléltetve   a BPD -ben szenvedő emberek „helyzetét”.

2017-ben az ELTE PPK tanszékének nyitóoldala az Én, a megbélyegzett című könyv egy részletével nyit, amit mind a mai napig használ is.

https://www.ppk.elte.hu/content/szomoru-szamok-osztalynyi-gyerek-lesz-ongyilkos-minden-evben.t.33265

2017-ben a SOTE alapítványa a könyv kapcsán nekem ítélte az Antistigma díjat, ami hatalmas megtiszteltetés számomra.

2019-ben pedig felkértek a Falkám c. borderline személyiségzavaról szóló dokumentumfilm tanácsadójának és szereplőjének. A filmet eddig több nemzetközi fesztiválon is bemutatták, ahol több díjat is kapott. Itthon két fődíjat is nyert. Ezen felül bekerült a 24. Ji.hlava Nemzetközi Dokumentumfilm-fesztiválra, a 17. East Silver Marketre Prágában, majd a Kinedok dokumentumfilmjei közé.

2020-ban Londonban, egy performance előadás keretein belül (mint a BBC székház, mint The Guardian főbejáratánál) hívtam fel a világ figyelmét a borderline személyiségzavarban szenvedők helyzetére, és indítványoztam egy BPD világnap létrehozását.

2021-ben civilként sikerült elérnem, hogy a Magyar Országgyűlés Bizottsága napirendi pontként tárgyalja a javaslatomat, miszerint a borderline személyiségzavarban szenvedők napja is helyet kapjon a nemzeti és világnapok hivatalos jegyzékében.

A 2021-ben létrejött Borderline Tehetségekért Alapítvány vezetésére kértek fel, melyet nagy örömmel vállaltam el.

2022-ben ismét megjelent (már nem magánkiadásban) az Én, a megbélyegzett 2., bővített, átdogozott kiadása, melyben az előző kiadványban található 9 kérdéses tesztet (melyeket több klinikum is használt/használ) 13 kérdésesre módosítottam.

2022-ben levelet írtam Orbán Viktor Miniszterelnök Úrnak, amiben kérvényeztem, hogy a borderline személyiségzavarban szenvedők is kapjanak egy hivatalos nemzeti napot.

2022-ben a levelemre reagálva, Orbán Viktor Miniszterelnök Úr felkérte Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadót a borderline személyiségzavarban szenvedők felelősének, így a BPD -ben szenvedő embereknek is lett a kormányban miniszterbiztosa.

2022-ben a Belügyminisztérium is megkeresett, hogy a könyvemben található 13 kérdéses tesztet a magyar állami egészségügy is szeretné használni elődiagnosztizálás céljából. Az egyeztetések jelenleg is folynak.

2023-ban a Kodolányi János Egyetem melynek hallgatója voltam, a mentális betegségek világnapjának fontosságára  a könyvemen keresztül hívjta fel a figyelmet.

2023.-ban Meghívást kaptam Kadarkai Endre Lélekben c.  műsorába mely hatalmas nézettséget produkál.